جواب سوال آدینه تبیان : جمعه ۳۰/۵/۸۸ - جواب های طبقه بندی شده سوالات مطالب روزانه تبیان
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
جمعه 30 مرداد 1388

*** جواب سوال آدینه تبیان  در ادامه مطلب ***

            

سؤال :امام صادق دعایی را برای دیدار امام زمان آموزش داده و می فرماید هرکه این دعا را بعد نمازهایش بخواند آن عزیز را در بیداری یا خواب خواهد دید. آن دعا برای نوشته و بفرمایید که شبیه کدام دعا معروف است. 

                

              

 

جواب :

در حدیثی از امام صادق علیه السلام که به ما رسیده، ایشان چنین می فرمایند: «هر کس بعد از هر نماز واجب این دعا را بخواند، سپس همانا به درستی که او امام، محمّد بن الحسن (عج) را در بیداری یا خواب خواهد دید آن دعا این است:

اللهم بلغ مولانا صاحب الزمان اینما کان بحیثما کان من مشارق الارض و مغاربها سحلها  جبلها عنی و عن والدی و ان ولدی و اخوانی التحیه و السلام عدد خلق الله وزنه  عرش الله و ما احصاه کتابه و احاط بهی علمه اللم انی اجدد له فی صبیحه هذالیوم و ما عشت فیه من ایام حیاتی عهدا و عقدا و بیعه له فی عنق لا احول عنها و لا ازول ابدا اللهم اجعلنی من انصارهی و الذابین عنه و المتثلین لا وامر و نواهی فی ایامه و المستشهدین بین یده اللهم ان حال بینی و بینه الموت الذی جعلته علی عبادک حتما مقضیا فاخرجنی من قبری موتزرا کفنی شاهرا سیفی مجردا قناتی ملیبا دعوت الداعی فی الحاضر و البادی . الهم ارنی الطعله الرشیده و الغزه الحمیده و اکحل بصری بنظره منی الیه و عجل فرجه سهل مخرجه . الهم اشدد ازره و قو ظهر و طول عمره و اعمر الهم بهی بلادک واخی بهی عبادک فانک قلت و قولک الحق . ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس فاظهر الهم لنا ولیک و ابن بنت بنیک المسمی باسم رسولک صلی الله علیه و اله حتی لا یظفر بشیء من الباطل الا مزقهو بحق الله الحق بکلماته و یحققه . اللهم اکشف هذه الغمه ان هذه الامه بظهوره انهم یرونه بعیدا و نریه عریبا و صل الله علی محمد و اله .

(«بحارالانوار»، ج 86، ص 61)».

این دعا شبیه دعای عهد می باشد.

              

                      

با تشکر از وبلاگ تهران تگرگ 

               

                 

>>>  برای پاسخگویی به این سوال اینجا کلیک کنید <<<